Skutki przegrzania mieszkania

W okresie zimowym, kiedy za zewnątrz panują bardzo niskie temperatury i pada śnieg, wiele osób marzy o słońcu i tropikach. W takiej sytuacji najgorszym rozwiązaniem jest zbyt mocne ogrzanie domu, ponieważ może się to okazać niezwykle szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Temperatura w pomieszczeniach nie powinna być ani za niska, a ni za wysoka – optymalna wynosi między 16 a 20 stopni Celsjusza. Dodajmy, że podobne zasady obowiązują w lecie – warto wówczas zamontować w oknach rolety rzymskie lub powiesić zasłony, które ochronią wnętrza przed nadmiernym słońcem. 

Temperatura w mieszkaniu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia

Jeśli nasze mieszkanie jest zbyt mocno ogrzane – czy to wskutek intensywnego ogrzewania w zimie, czy też zbyt dużej ilości wpadającego słońca latem – wówczas powietrze staje się suche, a wokół nas mnożą się zarazki. Takie warunki sprzyjają osłabieniu układu odpornościowego (częstsze infekcje, np. przeziębienia) i wpływają negatywnie na nasze oczy, nadmiernie wysuszając śluzówkę.

Zbyt gorące powietrze może również prowadzić do powstawania żylaków. Wynika to z faktu, że rozszerzone pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne powodują znaczne zwolnienie przepływu krwi w żyłach. Krew z kończyn dolnych nie odpływa wówczas w górę ciała, co sprawia, że pojawiają się na skórze tzw. pajączki, które następnie przekształcają się w bolesne żylaki.

Pamiętajmy, że szczególnie narażone na infekcje są małe dzieci, dlatego też niezależnie od pory roku starajmy się utrzymywać we wnętrzach domu stałą temperaturę na poziomie około 18-19 stopni. W lecie warto z pewnością zawiesić w oknach firany lub zasłony, które nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale również przed ciekawskim wzrokiem z ulicy. Zadbajmy również o ich właściwą oprawę, montując odpowiednie karnisze. Jeśli chodzi o stylowe karnisze sklep oferuje tego typu produkty zazwyczaj w rozsądnych cenach.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =