Co przyda się w domu z tarasem?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom z tarasem to marzenie wielu z nas, jednak gdy już wejdziemy w posiadanie takiego, często marnujemy jego potencjał, traktując taras jak nie szczególnie przydatną część mieszkania. A dobrze urządzony może nie tylko stać się miejscem relaksu i odpoczynku, ale wręcz kolejnym funkcjonalnym „pokojem”, na którym będziemy spędzać czas z przyjemnością.

Pomysł na aranżacje i dekoracje

Aranżacja tarasu, czy tzw. werandy, to wyzwanie, które wymaga odrobiny kreatywności. Po pierwsze musimy przestać traktować tę cześć budynku jak kolejne wejście do domu, a zamiast tego zastanowić się, do jakich innych celów możemy go zaadaptować.

Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest ustawienie kompletu wypoczynkowego wraz ze stolikiem, który pozwoli nam cieszyć się popołudniową kawą i podwieczorkiem w promieniach słońca. Jeśli nie mamy zadaszenia, warto rozważyć zamontowanie chociaż parasola, by dawał przyjemny cień i osłaniał meble przed ulewnym deszczem.

Do dekoracji natomiast przydadzą się rozmaite rośliny. Taras to przejściowy element między domem a ogrodem, więc możemy zaszaleć i ozdobić go donicami z kwiatami, wiszącymi pomidorkami koktajlowymi czy nawet tujami.

Ozdobne, małe, dekoracyjne doniczki doskonale się sprawdzą umieszczone centralnie na stole czy na najbliższym parapecie, natomiast większe donice prostokątne drewniane, z tworzywa lub innego materiału stworzą świetną przestrzeń do obsadzenia kompozycjami roślinnymi. W takich dużych donicach możemy posadzić nawet krzewy owocowe i korzystać z ich plonów podczas wypoczynku na naszej werandzie. Ich duży wybór można znaleźć na https://ogrodidom24.pl/pl/c/Prostokatne/29.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co przyda się w małej łazience?
Co przyda się w małej łazience?
Wielu ludzi mieszka w małych domach oraz mieszkaniach. W takich miejscach istotną sprawą jest oszczędność przestrzeni. Najczęściej większe sypialnie i […]
Dlaczego dobrze zamontowane parapety są ważne
Dlaczego dobrze zamontowane parapety są ważne
Parapet pełni dwie zasadnicze funkcje, a mianowicie chroni przed uszkodzeniami wnękę okienną, a także sprawdza się jako element dekoracyjny. Bardzo […]
Jakie procesy są często stosowane w obrabianiu aluminium?
Jakie procesy są często stosowane w obrabianiu aluminium?
Aluminium ze względu na swoje właściwości, małą wagę i stosunkowo bezproblemową obróbkę jest metalem szeroko wykorzystywanym w różnych gałęziach gospodarki. […]