Co to są szezlongi?

Każda osoba wprowadzająca się na nowe mieszkanie, budująca dom, myśli o tym jak go wykończyć, jakie meble, urządzenia zainstalować wewnątrz. Jednym z problemów jest wybór sprzętu służącego do wypoczynku. Większość osób wybiera standardową sofę bądź kanapę, jednak coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć szezlongi.

Czym jest szezlong?

Szezlong jest swego rodzaju kanapą o kształcie wydłużonego fotela. Jego charakterystycznym elementem jest wezgłowie, nachylone pod delikatnym kątem, umożliwiające komfortowy odpoczynek w pozycji półleżącej. Kluczowym elementem jest także wydłużone siedzisko i oparcie, które pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji.

Pierwsze szezlongi powstały w XVII wieku, a największą popularnością cieszyły się w XVIII i XIX wieku. Początkowo wykonywane były z ogromnym pietyzmem, często były pozłacane o pikowanej, zdobionej tapicerce. Wszystko po to, żeby jak najlepiej pasować do arystokratycznego pałacowego stylu.
Szezlong obecnie został trochę zapomniany, jednak powoli zaczyna odzyskiwać swoja pozycję. Wstawienie takiego mebla do mieszkania doda wnętrzu nieco stylu.

Obecne szezlongi tworzone są na kształt ich historycznych odpowiedników, jednak rodzaj materiałów styli oraz aranżacji jest dużo bardziej rozbudowany. Spotkać można zarówno te w klasycznym stylu rokoko, wzorowane na starych francuskich meblach, jak i nowoczesne wykonane z ekoskóry, postawione na metalowych nóżkach.

Szezlong jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które szukają oryginalnych rozwiązań do swojego mieszkania.

Bogatą ofertę szezlongów znajdziecie na pewno w każdym sklepie meblowym online oraz stacjonarnym.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 5 =