Dlaczego warto zadbać o jakość snu i co o tym decyduje?

Dużo słyszy się o tym, że sen jest bardzo ważny i ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W jaki sposób sen wpływa na zdrowie i dlaczego warto się tym zainteresować?

Dlaczego jakość snu jest tak istotna?

Pomijając długofalowe efekty złego wysypiania się, na pewno każdy nie raz w swoim życiu odczuł, jak mocno nasz nastrój zależy od tego, czy dobrze się spało. Nie sposób być produktywnym i dobrze nastawionym do codziennych wyzwań, gdy jest się zmęczonym i rozdrażnionym, a właśnie takie są efekty braku higieny snu.

Ogromny wpływ na to jak będziemy czuć się rano ma też samo w sobie łóżko. Czy materac jest wygodny? Niektórzy preferują bardziej twarde, inni zaś lepiej czują się na miękkich. To kwestia mocno indywidualna, lecz według lekarzy twarde materace są lepsze dla zdrowia naszych pleców. Lepiej wybrać do spania rozkładaną sofę, wersalkę, czy klasyczne łóżko? Tutaj podobnie jak z materacami, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie każdy ma takie warunki mieszkaniowe, by móc pozwolić sobie na osobny mebel do spania, a osobny do odpoczywania w ciągu dnia. Mimo wszystko, taka opcja byłaby najlepsza, gdyż aby lepiej spać należy pamiętać, by nie spędzać w łóżku zbyt dużo czasu. Może prowadzić to do problemów z zasypianiem, a także z regenerowaniem się organizmu podczas spania. 

Nie każdy producent łóżek drewnianych oferuje możliwość pełnego zindywidualizowania produktu i dostosowania go do swoich potrzeb. Jest to bardzo istotne gdy poszukuje się mebli w niestandardowym wymiarze, wyższych lub niższych od dostępnych od ręki w sklepach. Chcąc zaoszczędzić swój czas, warto pytać o to lub sprawdzać informacje na stronie internetowej jeszcze przed umówieniem się na konsultacje na żywo.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *