Jakie opony musi mieć auto terenowe?

Właściciele samochodów terenowych nierzadko mają problem z doborem niezbędnych części i akcesoriów, w tym zwłaszcza opon. Wynika to z faktu, że pojazdy te poruszają się zazwyczaj po wymagającej nawierzchni, więc ich ogumienie jest narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup opon bieżnikowanych All Terrain, odznaczających się wyjątkowo dużą uniwersalnością i atrakcyjną ceną. Posiada je w swojej szerokiej ofercie m.in. producent Glob Gum.

Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb

W przypadku auta terenowego zaleca się kupowanie opon dwojakiego rodzaju – All Terrain albo Mud Terrain. Te pierwsze mają charakter całoroczny i doskonale spisują się zwłaszcza na asfalcie, choć radzą sobie też całkiem nieźle na śniegu, piasku oraz szutrze. Nieco gorzej sprawdzają się natomiast na mokrej jezdni oraz w błocie, ponieważ posiadają stosunkowo płytki bieżnik. Ich wybór jest znakomitym rozwiązaniem przede wszystkim dla początkujących miłośników jazdy w terenie i właścicieli umiarkowanie ciężkich modeli maszyn.

Bardziej wymagający użytkownicy powinni zdecydować się na opony MT (Mud Terrain), charakteryzujące się agresywniejszym bieżnikiem i wyposażone w głębokie klocki, które powodują, że poradzą sobie w dowolnym terenie. Są one ponadprzeciętnie wytrzymałe i idealne dla fanów off-roadu, wykorzystujących auto głównie na bezdrożach. Dodajmy, że kierowcy poruszający się przez większą część czasu po zwykłej szosie mogą też z powodzeniem wybrać opony HT. Jeśli interesują nas funkcjonalne, a jednocześnie tanie opony Kleber to marka, która oferuje wiele modeli kwalifikujących się do trzech wymienionych powyżej kategorii. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 2 =