W jakich sytuacjach może okazać się wskazana pomoc psychologiczna?

Współczesny świat stawia przed człowiekiem wiele wyzwań, z którymi nie zawsze daje on sobie radę. Narastające i nierozwiązane problemy w pracy, rodzinie i relacjach mogą skutkować kryzysami psychicznymi. W takiej sytuacji pomocna okazuje się konsultacja u psychologa. Kiedy warto udać się do specjalisty i w czym może on nam pomóc?

Psycholog i psychiatra – na czym polega różnica?

Psychiatra jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem farmakologicznym zaburzeń oraz chorób psychicznych. Natomiast psycholog to specjalista, który pomaga również osobom zdrowym psychicznie, lecz zmagającym się z problemami dnia codziennego, stresem i rozmaitymi kryzysami. Osoba na stanowisku psychologa nie przepisuje leków, ale pomaga dotrzeć do źródła problemów i wspiera klienta w ich rozwiązywaniu. Do gabinetu psychologicznego możemy się zgłosić, jeśli potrzebujemy obiektywnej rozmowy, którą nie zawsze możemy uzyskać u osób bliskich, emocjonalnie zaangażowanych w relację. Psycholog pomaga w nazywaniu uczuć, w poszukiwaniu przyczyn i analizowaniu skutków naszych działań.

Pomoc psychologiczna jako wsparcie w codziennych problemach

Psycholog nie podejmuje za swojego klienta decyzji i nie udziela rad. Jego zadaniem jest wzmacnianie jego poczucia własnej wartości i wspieranie w nauce podejmowania autonomicznych decyzji. Zaletą dzisiejszych czasów jest możliwość konsultacji psychologicznej przez Internet. Jeśli interesuje nas psycholog online Warszawa i inne duże miasta obfitują w dobrych specjalistów oferujących pomoc zdalną. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyboru psychologa bez względu na ograniczenia komunikacyjne i terytorialne. Warto skorzystać z takiej pomocy zawsze, gdy czujemy, że rzeczywistość wymyka się nam spod kontroli, a wsparcie otoczenia jest niewystarczające.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × dwa =