Rehabilitacja – jakie techniki się w ramach niej stosuje?

Rehabilitacja to zespół działań mających na celu przywrócenie pełnej lub częściowej sprawności fizycznej. Skuteczność zależy w tym przypadku od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest aktualny stan fizjologiczny pacjenta, natomiast drugim szybkość procesu gojenia się ran lub urazów. W ramach standardowej rehabilitacji wykorzystywane są rozmaite techniki, które zostaną wymienione w dalszej części artykułu.

Gwarancja powrotu do normalnego funkcjonowania

Od wielu lat najpopularniejszą metodą rehabilitacyjną jest terapia manualna, polegająca na leczeniu dysfunkcji narządu ruchu za pomocą dłoni – specjalista ugniata nimi wybrane partie ciała. Dzięki temu pobudza regenerację mięśni i stawów, a także niweluje dolegliwości bólowe. Na uwagę zasługuje ponadto elektroterapia, czyli kuracja z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Sprawdza się znakomicie zwłaszcza przy eliminowaniu objawów dystrofii mięśniowych i zwyrodnienia kręgosłupa. Lekarz dobiera natężenie ładunku z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb jednostki. Wyjątkowo pozytywne rezultaty przynosi również magnetoterapia, która opiera się na oddziaływaniu polem magnetycznym. Przenika ono przez komórki, wykazując właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Co istotne, zabieg można przeprowadzić we własnym domu, stosując nowoczesne urządzenie dostępne w ofercie przytoczonej poznańskiej firmy: https://teslomag.pl/magnetoterapia/. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o leczeniu podczerwienią, zimną wodą i ultradźwiękami.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *