Jaką herbatę warto pić codziennie?

Herbata jest świetnym źródłem cennych flawonoidów, związków mineralnych oraz innych substancji, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Herbaty różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem obróbki, co wpływa także na to, że niektóre z nich wykazują silniejszy, a niektóre zdecydowanie słabszy wpływ na nasze samopoczucie. W swojej szafie warto więc mieć kilka jej rodzajów, aby w razie potrzeby sięgnąć po konkretną herbatę.

Właściwości poszczególnych rodzajów herbat

Najpopularniejsza, czyli herbata czarna pozyskiwana jest z liści lub pączków krzewu. Są one poddawane mechanicznemu więdnięciu oraz podsuszeniu, a następnie zgniatanie i skręcanie. Ostatni etapem jest fermentacja oraz dokładne ich suszenie. Bardzo korzystnie wpływa ona na układ nerwowy, poprawia nastrój, a także pomaga się skoncentrować. Można ją pić bez obaw codziennie, ale należy pamiętać, aby nie przekraczać dawki wynoszącej cztery filiżanki na dzień. Innym rodzajem, po który równie chętnie sięgamy jest herbata zielona. Przyspiesza ona przemianę materii, dlatego warto pić ją podczas odchudzania. Jej regularne spożywanie obniża ryzyko wystąpienie chorób związanych z układem krążenia, a także udaru. Obniża poziom cholesterolu we krwi i poprawia pamięć. Uważa się, że może ona w pewnym stopniu uchronić przed demencją związaną z wiekiem. Innym rodzajem herbaty zielonej jest matcha, którą znaleźć można na stronie https://eherbata.pl/herbaty-30/matcha-572/. Zawiera ona substancje odżywcze, które świetnie wpływają m.in. na wzmocnienie odporności organizmu. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *