Jakie są techniki radzenia sobie z gniewem i agresją?

Trudy wychowania dzieci, a do tego problemy dnia codziennego nie są sprzymierzeńcami spokoju i opanowania. Kiedy budzą się skrajne emocje, odporność na bodźce maleje. Niestety dzieciaki potrafią dołożyć do tzw. pieca w najgorszym momencie, a wówczas cała frustracja bywa wylana właśnie na nie. To przykre dla dzieci, ale niewątpliwie bolesne również dla rodzica. Dlatego, warto zadbać o dobre i zdrowe relacje ze swoimi pociechami. Pomocne są techniki radzenia sobie z gniewem i agresją. Jak je poznać i wdrożyć w życie? 

Od złości do miłości, czyli, jak być przykładnym rodzicem?

Jedną z najlepszych technik radzenia sobie z gniewem jest trening zastępowania agresji. Chodzi o to, by stosować sprytne rozwiązania, które pomogą złość i wywołaną przez nią frustrację zamienić na zabawę i współpracę. Stosowanie takich technik wymaga jednak zrozumienia mechanizmów, które wywołują agresję, a także umiejętności odcięcia się od stresora. Dokładne techniki zastępowania agresji, a także wszelkie mechanizmy, jakie nami sterują można poznać i zrozumieć decydując się na odpowiedni kurs przeznaczony dla rodziców. Jego celem jest nauczenie radzenia sobie ze złymi emocjami i budowania dobrych relacji z dziećmi. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *