Najczęściej wykonywane zabiegi w psim spa

Niektóre rasy psów trzeba zabierać regularnie do salonów groomerskich. Pielęgnacja innych czworonogów nie jest równie wymagająca, jednak nie oznacza to, że o ich piękny i zdrowy wygląd nie trzeba dbać wcale. Jakie zabiegi najczęściej wykonują groomerzy? Czy wszystkie zarezerwowane są tylko dla psów z rosnącym włosiem?

Kompleksowa pielęgnacja piesków

Analizując to, jakie zabiegi najczęściej wykonuje groomer Poznań jest dobrym przykładem. Codziennie, w położonych w tym mieście psich salonach spa, przebywają dziesiątki czworonogów, co pozwala stworzyć zarys sytuacji. Okazuje się, że właściciele czworonogów chętnie wybierają kompleksowe pakiety pielęgnacyjne. W ich skład zaliczyć należy kąpiel w szamponie oczyszczającym, rozczesywanie, suszenie i strzyżenie. Jeśli czworonóg jest spokojny, groomer może zająć się kosmetyką oczu, czy wycięciem sierści między opuszkami. Opcjonalnie na włosie nakłada się specjalne preparaty zabezpieczające strukturę włosa.

Szybkie zabiegi pielęgnacyjne

Równie częstym wyborem jest czyszczenie uszu. Właściciele piesków nie chcą ryzykować infekcją u swoich pupili, dlatego zwracają się do groomerów z prośbą o usunięcie zalegającego w psich uszach wosku specjalnymi preparatami. W spa dla czworonogów wykonuje się także przycięcie pazurków – potrzeba do tego odpowiedniej techniki i narzędzi, dlatego posiadacze piesków także zwracają się po pomoc groomerów. Zarówno czyszczenie uszu, jak i pielęgnacja pazurów trwają stosunkowo krótko i można się na nie umawiać także z psami, które normalnie nie odwiedzają salonów groomerskich.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =